چاپگر های سه بعدی

آینده ای بهتر با چاپگرهای سه بعدی!

ما در دنیایی زندگی میکنیم که پر شده است از دستگاه های در حال تکامل همچون گجت های متنوع،اپلیکیشن و … .با گذشت زمان تکنولوژی نیز در حال پیشرفت است.اما در حال حاضر صنعت چاپ سه بعدی به اوج خود نرسیده است.ما در این مقاله قصد داریم شما را با چاپگر های سه بعدی و نحوه کاربرد آنها آشنا کینم.با سرای وب همرا باشید.

 

امروزه مدلسازی سه بعدی در رشته های گوناگونی همچون قطعه سازی، معماری، طراحی صنعتی، روباتیک، صنایع هوافضا و…رایج است. این مدلسازیها تا پیش از این به شکل تصاویر دو بعدی روی صفحه های نمایشگر یا روی کاغذ ارائه می شدند تا افراد با دیدن آنها درکی از آنچه طراحان در ذهنشان دارند بدست آورند.

پرینتر های سه بعدی توانایی تولید هر نوع قطعه ای با هر شکلی و زاویه ای که باشد، تو پر باشد، یا تو خالی، صاف باشد یا منحنی،… هر قطعه ای با هر طراحی را دارد. این نیاز در همه جا قابل لمس است. صنعت، پزشکی، آموزشی، خودرو سازی، نظامی و هر کاری که نیاز به شبیه سازی ، تولید ماکت و ساخت طرح اولیه دارد،با استفاده از پرینتر سه بعدی، هم می تواند، پروسه ی زمانبر شبیه سازی وساخت ماکت قطعات را تسریع بخشد و تنها با پرینت گرفتن طرح سه بعدی در زمانی بسیار کم، به بررسی قطعه بپردازد.

چاپگرهای سه بعدی ممکن است در هر خانه ای نباشند، اما تاثیر بسیار زیادی روی جهانی که زندگی می کنیم و بازسازی امکانات آینده دارند. چاپگرهای سه بعدی انقلابی در دنیای فناوری، هنر، بهداشت، مد، مواد غذایی، باغبانی و … ایجاد می کنند. تعدادی از کاربردهای امروزی این چاپگرها عبارتند از :


سونوگرافی قابل لمس برای مادران نابینا

 

0_1

3d-ultrasound-image

خوراکی های سرشار از مواد مغذی

 

3D-printed-candy
3dpizza

اندام های مصنوعی خلاقانه برای کودکان و بزرگسالان

 

5_1

 

 6_1

 

پروتز برای حیوانات معلول

 

7_1
8_1

بازسازی باغبانی و بازی های کلاسیک

 

9_1 10_1

 

خانه های مدولار برای انسان ها و حیوانات

 

3D_Laser_Mapping_Pisa_Cave-and-Tower

stad-_front

مد و لوازم جانبی پوشیدنی و هنری

 

sols-3D-printed-shoes

 15_1

جایگزین گج برای درمان استخوان، علاوه بر اینکه از خارش راحت می شویم، سرعت درمان را افزایش می دهد.

 

 17_1

 

 16_1

بازسازی اندام ها و سلول ها برای توسعه تحقیقات و آموزش

 

Print-3d-2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *